icon_scroll_up

Ideapark Media

Novinky nielen zo sveta Floreát Ideapark.
btn_srch
Článok

Slovák Adam vlastní jeden z najlepších rezortov v Kambodži. Prezradil, kedy očakáva rozbeh turizmu naplno

06.05.2020 | 08:23
Adam už ako 18-ročný odišiel žiť do Austrálie, kde si spravil certifikát Perfect Service, ktorý sa vyžaduje pre čašníkov a barmanov v najlepších podnikoch. Popri tom však študoval aj na SBTA Sydney Business and Travel Academy. Po návrate na Slovensko pôsobil ako ako F&B manager pre Xbionic resort v Šamoríne a následne sa stal kuchárom pre Micho Gusto Tapas BAR v Bratislave.

Téme sa venoval StartItUp.

Už v tomto čase navštívil Kambodžu, pričom v hlave mal nápad postaviť si niečo vlastné, zužitkovať skúsenosti a vyskúšať vybudovať malý rezort priamo na pláži s reštauráciou, kde by podával morské plody a ďalšie špeciality. Aj sa tak stalo.

Na ostrove Koh Rong Samloem sa po rozhovore s miestnymi dostal k pozemku na pláži, ktorý mu majiteľ prenajal na 20 rokov. „Domov som sa vrátil už iba podať výpoveď v robote a behom pár dní som bol v stane na pláži v Kambodži a riešil povolenia, stavbu, zamestnancov,” vysvetľuje Adam.

 
Za pomoci miestnych Khmérov tu mladý Slovák postavil niekoľko bambusových bungalovov a reštauráciu, pričom miestni mu v biznise pomáhajú dodnes.

Koronavírus využil na ďalšie zlepšenie biznisu 

Pandémie koronavírusu sa, samozrejme, týka aj Adamovho biznisu, nakoľko práve turizmus patrí medzi najviac zasiahnuté odvetvia. Adam ešte pred prepuknutím koronavírusu letel po roku a pol na Slovensko za rodinou. Podľa jeho slov tu tak trochu ostal uväznený, no nesťažuje sa.

„Snažím sa udržať mozog zaneprázdnený myšlienkami o budúcnosti hoteliérstva na Slovensku a začíname pracovať na ďalšom zaujímavom projekte, o ktorom by som ale zatiaľ moc neprezrádzal.”

Podľa Adama je v Kambodži situácia v súvislosti s koronavírusom celkom pozitívna, nakoľko za posledné dni neboli zaznamenané žiadne nové prípady ani úmrtia.

Mladý Bratislavčan tvrdí, že je optimista a očakáva, že väčšina obmedzení sa vytratí do mesiaca alebo dvoch. „Turizmus by sa naplno mohol rozbehnúť už po dažďovej sezóne, čiže od decembra 2020,” hovorí...

Chcete sa dozvedieť o Adamovi viac? Celý článok si prečítate kliknutím sem.

Zdroj: StartItUp