icon_scroll_up

Ideapark Media

Novinky nielen zo sveta Floreát Ideapark.
Rozhovory
btn_srch
 • Rozhovory

  Poslankyňa NRSR Lucia Drábiková: Hľadáme cesty ako vyriešime hotel Slovan i ďalšie kultúrne pamiatky

  Piešťany majú v Národnej rade Slovenskej republiky piatich poslancov v troch politických zoskupeniach. Jedinou ženou spomedzi nich je Lucia Drábiková. Po úspešnom absolvovaní psychológie na Univerzite Komenského si dokončila doktorandské štúdium Sociálnej a pracovnej psychológie v Trnave. Politickú kariéru odštartovala koncom roka 2017, keď sa prekvapivo ocitla medzi zvolenými poslancami VÚC za okres Piešťany. V posledných parlamentných voľbách získala takmer osemtisíc preferenčných hlasov. Pred zvolením do NRSR riadila v Piešťanoch pobočku Centra pomoci pre rodinu.

  27.07.2020 | 09:15
 • Rozhovory

  Michal Čuridlo z Piešťan rozbiehal Pelikán: sociálne siete sú fenomén doby

  Pracoval v Českých aerolíniách v Londýne, pomáhal rozbiehať dnes známy projekt Pelikán a ešte v čase, keď bol online marketing vo svojich začiatkoch a podľa jeho slov mu málokto rozumel, založil v Piešťanoch vlastnú agentúru. Absolvent Strojníckej fakulty v Bratislave Michal Čuridlo sa do kúpeľného mesta prisťahoval vo svojich deviatich rokoch z Banskej Štiavnice. V jeho tíme súčasne pracuje deväť ľudí.

  01.07.2020 | 13:59
 • Rozhovory

  Miriam Juhanesovičová: Nikto z nás nevie, či raz bude odkázaný na pomoc od iných

  APPA je organizácia, ktorá sa pomáha rodinám a jedincom s telesným hendikepom. Vznikla pri rehabilitačnom centre ADELI z potreby financovať rehabilitácie, ktoré neboli preplácané zo zdravotného poistenia. Od roku 2017 sa osamostatnila a výrazne rozšírila spektrum činností. Na jej čele stojí vyštudovaná žurnalistka Miriam Juhanesovičová.

  16.04.2020 | 10:16
 • Rozhovory

  Riaditeľka Rezortu Piešťany: Všetci naši členovia sú za to, aby Grape aj iné podujatia zostali v Piešťanoch

  Predtým pracovala na marketingovom oddelení v piešťanských kúpeľoch, od septembra minulého roka prešla na pozíciu výkonného riaditeľa v Rezorte Piešťany. Tatiana Nevolná vyštudovala Záhradnú a krajinnú architektúru na SPU v Nitre. Dnes riadi inštitúciu, ktorá sa stará o prezentáciu Piešťan na Slovensku i v zahraničí.

  21.02.2020 | 16:25
 • Rozhovory

  Michal Gajdoš: Pracovať z Piešťan je v dnešnej dobe výhodnejšie ako z New Yorku či Londýna

  Bratia Juraj (31) a Michal (28) z Piešťan, pochádzajú z rodiny, ktorá má dlhodobú podnikateľskú históriu. Najmä vďaka podpore najbližšieho okolia sa v roku 2015 vydali po stopách svojej mamy a rozbehli obchodnú firmu s prírodnou a ekologickou drogériou Herbatica. Spolu so zvyšným tímom piatich ľudí pracujú v priestoroch piešťanského coworking centra v budove Floreát Ideapark. Tvrdia, že si ho pre jeho flexibilitu nevedia vynachváliť a kúpeľné mesto je pre ich segment ideálny. Viac o svojom podnikaní prezradili v rozhovore.

  06.12.2019 | 09:54
 • Rozhovory

  Marián Škorník: Majte viac odvahy a dôverujte si

  Vyštudoval Hotelovú školu v Brezne a odbor cestovného ruchu a spoločného stravovania na Vysokej škole ekonomickej v Banskej Bystrici. Jeho hotelierske sny mali naplniť Piešťany, preto tu v roku 1993 začal pracovať ako prevádzkar v kúpeľoch. Po pár rokoch si uvedomil, že dôležitejšie, ako sa riadiť rozumom, je počúvať svoje pocity. Keďže jeho nadšenie a vieru v úspech v práci manažment nevnímal, rozhodol sa venovať inej oblasti, v ktorej ako študent vynikal. Takto sa dostal k účtovníctvu a audítorstvu. Dnes je podielnikom úspešnej firmy a pracuje na veľkých projektoch. Tvrdí, že človek môže vyniknúť v tej práci, ktorá mu robí radosť. To ho predurčuje na úspech. Dodáva, že Piešťany majú obrovský potenciál v ľuďoch, prírode a histórii. Len od nás závisí, či budeme plakať v kúte a sťažovať sa, alebo začneme stav zlepšovať.

  14.10.2019 | 10:44
1